AKCE: Registrujte se a SLEVA 5% je Vaše!

Systém řízení stavebních strojů MC-1D

Kód: 1722
Neohodnoceno
Značka: NIVEL
27 685 Kč 22 880 Kč bez DPH 27 685 Kč / 1 ks
Obvykle do 1 týdne
Můžeme doručit do:
27.06.2024

Laser Nivel System MC-1D je systém určený pro řízení provozu stavebních strojů

Detailní informace

Vyzveněte u nás na prodejně
Kamenná prodejna
vyzvedněte si zboží osobně
možnost zapůjčení
Půjčovna
vybrané produkty k zapůjčení
Osobní přístup
Osobní přístup
individuální cenová nabídka
serfvis
Servis
zajistíme i následný servis

Detailní popis produktu

  • univerzální řešení pro různé typy strojů (dozéry, rypadla, kolové nakladače)
  • rychlejší práce, vyšší produktivita – stroj dokáže zvládnout více práce současně
  • zvýšená přesnost práce
  • úspory materiálu vyplývající z přesnějšího vyrovnání povrchu
  • nejjednodušší řešení na kontrolu provozu strojního zařízení – uživatelsky přívětivý provoz
  • jednoduchá a rychlá instalace – montáž / demontáž senzorů ze stroje, možnost snadného přemístění na jiný stroj
  • žádné opravy – nižší riziko lidské chyby
  • úspora času – méně nepřímých měření, snížení množství inspekcí během výstavby (práce je možné průběžně sledovat bez opuštění kabiny)
  • kontrola práce v kabině řidiče – signál se přenáší na displej v kabině (MC-RD1)

 

Laser Nivel System MC-1D je systém určený pro řízení provozu stavebních strojů

Systém zahrnuje laserový senzor, který přijímá signál z rotujícího laseru. Systém využívá také LED indikátory, které informují operátora o aktuální výšce, ve které se má nastavit pracovní prvek (lopata rypadla, radlice). Tyto informace se objeví i na kabinovém přijímači (RD-1MC), který provádí funkce na displeji. Souprava je nakonfigurovaná tímto způsobem, který umožňuje rychlé a efektivní provedení zemních prací.

Ovládejte provoz stroje. Stroj bude pracovat rychleji, přesněji a hospodárněji.

Při provádění zemních prací prostřednictvím strojů dochází k problému s vyrovnáním. Dosud bylo do tohoto procesu zapojeno více lidí (i celé výzkumné týmy). Tradiční způsoby výstavby jsou často drahé, dlouhotrvající a vyžadují specializaci a vysokou přesnost. Jde to i snadněji, přesněji a rychleji?

Ano, s použitím měřícího řešení Nivel System MC-1D

Tento proces může být automatizovaný, zjednodušený a zkrácený díky laserové technice, která ho zjednodušuje a zrychluje v každé fázi. Laserový elektronický senzor je nainstalovaný na ramenu rypadla, které řídí výšku a sklon výkopu. Výsledek je tak přesnější a rychlejší. Nivel System MC-1D je mobilní souprava, kterou lze bez problémů sestavit a kterou může mít obsluha stroje u sebe bezprostředně před vyrovnáním. Po dokončení práce ji lze umístit do přepravního kufru.

Laserový senzor MC-1D je ke stroji připevněn pomocí 2 silných magnetů. Jasný a čitelný LED displej na senzoru informuje obsluhu, zda má lopatu v daném čase spustit nebo zdvihnout. MC-1D může navíc přenášet signál pomocí kabelu do přijímače MC-RC1. Funkce displeje informují operátora o aktuální poloze lopaty nebo čepele, což je důležité v případě, že provozní podmínky brání obsluze sledovat senzor. Když je nastavený požadovaný sklon, může ho obsluha implementovat na základě údajů ze senzoru – bez měření, bez přepočítání a bez rizika chyb, a především mnohem rychleji!

Systém pracuje s rotujícím laserem s červeným paprskem. Laser je umístěn na ose cesty, rozteče a čtverci (na jeho okraji), což Vám umožní určit sklon roviny bez toho, aniž byste museli laserem pohybovat. Obsluha laserů Nivel System může pomocí dálkového ovládání měnit nastavení přístrojů na dálku. Tuto laserovou technologii Nivel System lze úspešně používat ve všech etapách práce na silnici (např. při vyrovnání půdy, drenáži, polohování povrchu, apod.). Technologie značně usnadňuje dosáhnutí tloušťky jednotlivých frakcí kameniva. Použití senzoru MC-1D na rypadle umožňuje obsluze připravit výkop s nejvyšší přesností, což šetří čas a peníze ve všech etapách práce. Provozní doba specializovaných společností, které dříve na výkop používali optiku, se po použití laserové technologie Nivel System snížila nejméně o polovinu. Zvýšená produktivita díky použití laserové technologie Nivel System se projevuje také ve snížení nákladů na pracovní sílu (kratší pracovní čas a úspory stavebního materiálu). Tato technologie je díky přijatelné ceně dostupná i pro menší společnosti.

Jak funguje laserový senzor Nivel System MC-1D?

Rotující laser vysílá laserový paprsek neviditelný pro oko, který přijímá senzor MC-1D. Paprsek se točí okolo svislé osy a rychlostí několik set ot./min. vytváří horizontální nebo nakloněnou rovinu (v jednom nebo dvou směrech). Tato laserová rovina (kterou lze přesně nastavit na laserovém ovládacím panelu) se stává referenční rovinou pro senzor nainstalovaný na stroji. Obsluha (při kopání) sleduje senzory barevné LED diody. LED indikátory ukazují aktuální polohu lopaty vzhledem k laserové referenční rovině a podávají jednoduché zprávy: „posuňte hřbet nebo čepel dolů“, „posuňte hřbet nebo čepel nahoru“, „udržujte hřbet nebo čepel na této úrovni“. Tyto informace se také zobrazují na displeji Nivel System MC-RC1 v kabině řidiče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Systém řízení stavebních strojů
Přesné provozní režimy: (±10 mm), (±20 mm)
Dosah příjmu: 25 cm, 360°
Typ paprsku: laserový (červený)
? Připevnění: magnetické držáky
Napájení: 7,2V NiMh dobíjecí baterie (2500 mAh)
Provozní doba: 40 hodin
Doba nabíjení: 15 hodin
Provozní teplota: -20 ºC ~ +50 ºC
Třída odolnosti: IP54
Rozměry: 280 x 280 x 130 mm
Hmotnost: 5,5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: